Rahva Raamatu kauplus, Astri keskuses, Narvas

Rahva Raamatu kauplus, Astri keskuses, Narvas

19. juunil 2014 avati uuenenud Astri keskus. Koos sellega esimene “suurem” raamatupood Narvas. 

Narva poe puhul ei ole Rahva Raamat kaotanud oma üldist identiteeti, aga interjööri kujundamisele on lähenetud natuke teise nurga alt kui tavaliselt. Sisekujunduse projekteerimisel on arvestatud sellega, et raamatupoes tunneksid ennast hästi nii narvalased, mujalt Eestist tulnud kliendid kui ka turistid. Ideest lähtuvalt on kogu viidandus kahekeelne, nii eesti kui vene keeles.

Uue Rahva Raamatu poe jaoks on inspiratsiooni saadud toretsevatest barokk-stiilis interjööridest ning vanadest raamatukogudest, mis kannavad endas väärikust ja suursugusust. Sellest tulenevalt on kõrged riiulmoodulid seinte ääres ühtlaselt mustjaspruunid, ent mujale on toodud eripäraseid detaile, mis vihjavad mõningal määral ka barokiajastule.

Müügiala on mõtteliselt jaotatud linnaväljakuks ja pargiks. Linnaväljaku keskseks osaks on lett, mis püüab pilku oma karusselli imiteeriva kujundusega. Taustal paistavad maja fassaad ning maast-laeni puu. Pargi alasse jääb aga stiliseeritud lehtla, kus kliendid saavad mugavates tugitoolides raamatut lugeda ja kohvi juua. 

Luiged, lae all, leidsid oma tee Narva Rocca al Mare keskusest. 

Sisekujunduse autorid Helen Sarapuu, Eeva Masso ja Kristiina Lind.

Mööblitootjaks Tartu Mööblikoda, valguse tõid kohale Fagerhult ja Ravecast, poe aitas üles ehitada Montreco. Aitäh kõigile!

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga